نمایشگاه ملی عکس عاشورایی " فصل عاشقی"

 فصل عاشقی فرصتی است برای عرض ارادت هنرمندان به ساحت قدسی سرور شهیدان عالم است این نمایشگاه با هدف اعتلای مفهوم غنی عزاداری در فرهنگ ایرانی می‌کوشد جلوه‌هایی ناب از  عشق و دلدادگی مردم ایران در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله علیه السلام را به تصویر بکشداین روزها همه جا عطر محرم پیچیده است فرصت کوتاهی که هر ساله برای عکاسان در به تصویر کشیدن تصاویر عاشورایی وجود دارد، از مواردی است که عکاسی از عاشورا را با توجه به ویژگی‌‌های خاص خود متفاوت جلوه می‌دهد . موضوعی که در تمامی آثار ماندگار هنر عاشورایی در رشته‌‌های مختلف به چشم می‌خورد و با توجه با عناصر شکل‌دهنده در هنر عکاسی شاید در این حوزه سخت‌تر بنماید. این اهمیت بالای موضوع را در بیان هنرمندانه آن از سویی سخت‌تر می‌نماید و از سویی دیگر برای هنرمندی که خود را عاشق این مرام و مسلک و دلداده آن می‌داند، کاری شیرین و دلنشین است.


جلسات انتخاب آثار مسابقه عکس عاشورایی فصل عاشقی  با حضور داوران  در آبان  95 برگزار گردید.

طی این این داوری از میان 200 اثر رسیده در مجموع 38 اثربه نمایشگاه را پیدا کرد. اسامی منتخبین راه یافته به نمایشگاه به شرح زیر می باشد:

علی انوار(اردبیل) / نازنین مبارکی (گلستان) / سید علیرضا رجایی (مشهد) / احسان شیخ زاده (کرج) / آزاده محمدپور (اندیشه کرج)/
امیر احسان تجرد (تهران) / جهانگیر سر زارع (کرج) / محمدرضا درگاهی پور (کرج) / میلاد جعفری (کرج) / سودابه حسن زاده (تهران) / مبین سمیعی (گلستان) / مجید کشاورز (تهران) / مرجان گل یاری / منصور کرم زاده (اردبیل) / هادی مظلومی (کرج) / پوپک خواجه امیری(کرج)  / میلاد فیروزان (کرج) / دامون پور نعمتی (کرج) / محمد جواد بهادری فر(کرج) / احمد جامه دار پور(کرج)


لازم بذکر است که این نمایشگاه از امروز 14 آذر ماه 1395 در دانشگاه هنر و البرز استان البرز ،واقع در میدان اسبی عظیمیه ،  برای بازدید عموم دایر میباشد.همچنین روز سه شنبه 16 آذر ماه  کارگاه آموزشی نشانه شناسی آیین های عاشورایی به سرپرستی استاد کاوه فرزانه از ساعت 16 الی 18 برگزار خواهد شد. مراسم تقدیر از هنرمندان نیز در این روز برگزار خواهد گردید.


نمایشگاه عکس عاشورایی فصل عاشقی
telegram.me/photogap
خانه عکاسان حوزه هنری استان البرز

آخرین آلبوم ها

ورود یا عضویت