فراخوان سراسری شعر «رقص شمشیر جاهلی»

.....تمدید شد....
 
فراخوان کشوری شعر «رقص شمشیر جاهلی» در خصوص هجو تناقض های دنیای وارونه امروز با همکاری بنیاد فرهنگی سید الشهدا، حوزه هنری استان البرز و دبیرخانه دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان البرز؛ در پی تأکیدات مقام معظم رهبری بر رسالت شاعران متعهد در خصوص روشنگری عمومی و نشان دادن عکس العمل های مناسب هنری و شعری نسبت به تناقض های آشکار سیاسی و فرهنگی در دنیای امروز و انتقاد نسبت به عملکرد طنزگونه نهادهای بین المللی و قدرت های مستکبر جهانی همچون آمریکا و پیروان مرتجع آنها در اداره امور جهان و دم زدن از موضوعاتی چون حقوق بشر، حمایت از مردم، مبارزه با تروریسم و... حوزه هنری استان البرز، بنیاد فرهنگی سید الشهدا و دبیرخانه دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی با همکاری اساتید و شاعران مطرح کشوری فراخوان سراسری شعر با عنوان «رقص شمشیر جاهلی» را با محوریت کلی هجو تناقض های دنیای وارونه امروز تدوین و منتشر نمودند. 
شاعران سراسر کشور می توانند تا 25 تیرماه 1396 اشعار خود را در اولویت های موضوعی ذیل به دبیرخانه این فراخوان ادبی ارسال نمایند:(مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این فراخوان تا روز چهارشنبه 5 مرداد تمدید شد.)
•  حقوق بشر بشر سعودی- حقوق بشر آمریکایی
•  سبک زندگی غربی و درماندگی بشر امروز
•  رقص شمشیر جاهلیت مدرن- رقص شمشیر جاهلیت قبیلگی.
•  پایان آل سعود- پایان ارتجاع
•  بیداری اسلامی- بیداری انسانی
•  تناقض های سیاسی- فرهنگی دنیای معاصر
بر اساس این فراخوان اشعار می توانند در هر یک از قالب های شعری و به شکل طنز، هجو یا انتقادی سروده شوند. اشعار منتخب این فراخوان در همایش ادبی با شکوهی با همین عنوان در استان البرز توسط شاعران خوانش می شوند و از این آثار تقدیر شایسته ای به عمل خواهد آمد.تقدیر از آثار برگزیده و همایش ادبی نیز در اواخر تیرماه برگزار خواهد شد.

آخرین آلبوم ها

ورود یا عضویت